Srp 202015
 
 

BTCClicks.com BannerBitcoin je v posledních několika letech velice oblíbená virtuální měna, v současnosti jedna z nejrozšířenějších.
Dnes s ní lze nakupovat a platit jak online, tak i v kamenných obchodech, např. v Bitcoin kavárnách, na poště, v trafikách aj. Lze ji směnit třeba na dolary a peníze vybrat do banky. Dokonce již existují i Bitcoin bankomaty.
V tomto článku si povíme, co to Bitcoin je, a ukážeme si, jak s Bitcoiny začít, co budete potřebovat a kde získáte Bitcoiny zdarma. Bitcoiny lze získat zdarma i na spoustě klikaček (tzv. bitcoinové klikačky) a dalších stránkách!

Co je to Bitcoin

Bitcoin je velmi oblíbená virtuální měna. Bitcoiny můžete posílat okamžitě komukoliv na světě pomocí anonymní adresy, bez kontroly vlád a bank, a to buď zdarma nebo za tisícinu Bitcoinu. Měna nemá prostředníka, nikomu neplatíte provize za přeposílání peněz, Bitcoiny se posílají přímo.
Mince vytváří a transakce potvrzují členové Bitcoin komunity kolektivně, uživatelé spolu komunikují přímo.
Měna je neprolomitelná díky kryptografii a silnému šifrování, které nelze v současnosti prolomit.
Bitcoiny lze směnit za jakoukoliv jinou měnu, např. USD.
K dnešnímu datu je kurz 1 BTC = $235. Kurz obvykle velmi kolísá.

Jak začít s Bitcoiny

Jako první věc budete potřebovat Bitcoinovou peněženku. Bitcoinová peněženka je trochu jiná než ostatní virtuální peněženky, které na těchto stránkách zmiňuji (např. PayPal).
Bitcoinová peněženka je program, který si stáhnete a nainstalujete do počítače.
Programů existuje celá řada. Celý seznam programů najdete zde: Seznam programů/peněženek na Bitcoiny
My si zmíníme dvě základní a asi i nejlepší varianty:

Bitcoin Core

Toto je základní (oficiální) program přímo od Bitcoin.org. Je považován za nejbezpečnější, ale daní za bezpečnost je velká datová náročnost – stáhne a uloží k vám do počítače asi 20 GB dat (historie všech Bitcoinových transakcí světa), zvýší přenos dat a déle se synchronizuje.
Stáhnete zde: Bitcoin Core stažení a instalace.

Electrum

Méně náročný a velmi oblíbený (open source) program, který neukládá všechna data k vám do počítače, spoléhá se v tom na třetí strany. Je také velmi bezpečný – na jeho vývoji se podílí celá Bitcoinová komunita.
Podporuje češtinu!
Stáhnete zde: Electrum stažení. Lze nainstalovat i na chytré mobilní telefony s OSX a Android!
Pro Windows vyberte Windows Installer.

Instalace Electrum

Spusťte stažený soubor, vyberte umístění. Na plochu vám přibude ikonka, přes kterou program spustíte.

electrum bitcoin peněženka ikonka

Při prvním spuštění se vás to zeptá, zda chcete vytvořit novou peněženku (Create new wallet) nebo obnovit existující peněženku (Restore a wallet or import keys). Vyberte Create new wallet.

Ve Wallet type nechte Standard wallet.
Pokud chcete větší bezpečnost (ověřování přes chytrý mobil), vyberte Wallet with two-factor authentication. Pro two-factor authentication (TFA) je pak potřeba nainstalovat aplikaci do mobilu (Google Authenticator), kam přidáte program přes QR kód (skenování kódu vyžaduje ještě aplikaci např. Barcode Scanner). Aplikace vám bude každou minutu generovat náhodné číslo, které slouží jako další heslo pro přihlášení. Velmi jednoduché a velmi to zvýší bezpečnost.
(kliknutím zvětšíte)

electrum peněženka instalace

Nyní se doporučuje odpojit se od internetu, aby žádný hacker nemohl vidět semínko, které se vygeneruje v následujícím kroku.

V dalším kroku program vygeneruje wallet generation seed (semínko). To je 25 anglických slov (na pořadí záleží), které velmi doporučuji zapsat si na papírne do počítače! Je to velmi důležité – semínko bude použito pro obnovu peněženky, příp. pro výběr peněz. Pokud si ho v tomto kroku nezapíšete, už ho nikdy nijak nezjistíte!
Semínko lze naskenovat i do mobilu pomocí aplikace Barcode Scanner.
(kliknutím zvětšíte)

electrum

V dalším kroku toto semínko zadáte pro kontrolu, zda jste si ho zapsali správně. Next.
V dalším kroku nastavíte šifrovací heslo k vašim bitcoinovým adresám (heslo a heslo znovu) a přejdete na další krok (Next).
Nyní obnovíte připojení k internetu, a pak potvrdíte (Next).
V dalším kroku si přečtete Podmínky, zadáte vaši e-mailovou adresu a kliknete na Accept.
Pokud jste vybírali TFA, nyní vám to zobrazí QR kód pro TFA. Naskenujte si ho v Google Authenticator (3 čtverečky vpravo nahoře -> Nastavit účet -> Skenovat čárový kód). Zadejte kód z Google Authenticator.
Nyní chvíli počkejte, vygenerují se vaše Bitcoin adresy.
Jak se chcete připojovat na server, ze kterého se stahuje transakční historie (How do you want to connect to a server): vyberte Auto connect.
(kliknutím zvětšíte)

electrum

Next. A je hotovo.

Nyní se otevře samotný program. Slouží k transakcím s Bitcoiny. Můžete je přijímat, kupovat, posílat a vidíte historii.
(kliknutím zvětšíte)

electrum program

Záložka History je historie vašich transakcí.
Záložka Send – zde posíláte peníze.
Záložka Receive – zde si můžete od někoho o peníze požádat.

Záložka Addresses – zde máte všechny vaše adresy, každou z nich můžete použít pro posílání peněz vám nebo k nákupu Bitcoinů. To je to, co se pak zadává do pole např. na bitcoin klikačkách jako Bitcoin peněženka (Enter your Bitcoin address here apod.). Pro každou transakci můžete použít jinou adresu, nové adresy jsou generovány automaticky.
Adresy si můžete popsat (pravým tlačítkem myši a vyberte Edit label), kopírovat do schránky (Copy to clipboard) či získat QR kód pro rychlejší sdílení (View on block explorer).

Můžete si zde uložit i své kontakty (Bitcoin adresu a jméno) pod záložkou Wallet ->New contact. Přehled kontaktů vidíte pod záložkou Contacts.

Češtinu si nastavíte pod Tools -> Preferences -> Appearance -> Language a vyberte Czech. Program restartujte a máte ho česky :)

Online Bitcoin peněženka Xapo

Mnoho stránek s Bitcoiny zdarma podporuje peněženku Xapo. Xapo je druh peněženky jako PayPal.
Tato peněženka má dokonce vlastní debetní kartu, kterou můžete platit v obchodech.
Xapo si také můžete zabezpečit pomocí TFA.
Platby na vaši Bitcoin adresu jsou zasílány okamžitě, menší částky než 0,01 BTC do 24h.
Registrace do Xapo zde:

Xapo

Důkaz výplaty z Xapo na moji Bitcoin adresu (kliknutím zvětšíte):

electrum důkaz výplaty xapo

Kde získat Bitcoiny zdarma

Od spousty Bitcoinů vás dělí doslova jen pár kliknutí!
Často se setkáte s označením Bitcoinů jako Satoshi – je to to samé, jen vyjádřené tak, aby se to lépe psalo: 1 Satoshi = 0.00000001 BTC. Satoshi je nejmenší jednotka BTC.

Bitcoinové klikačky

Klikačky, kde odměnou za kliknutí na reklamu jsou Bitcoiny (mince).

BTCClicks

Nejlepší bitcoinová klikačka.
Mnoho reklam přibývá během dne.
Bitcoiny lze vybrat přímo na vaši Bitcoin adresu nebo na Xapo peněženku (nad 0,01 mBTC, denní výdělky jsou vyšší, výplatu si tam můžete posílat denně).
Výhodou okamžitého zasílání Bitcoinů na peněženku Xapo je to, že se nemusíte obávat scamu klikačky – každý den si převedete Bitcoiny na peněženku. Další výhodou je, že Bitcoiny jsou na Xapo poslány zdarma. Pokud byste si nechali Bitcoiny posílat přímo na vaši Bitcoin adresu, budete platit poplatek a také výplatní minimum je vyšší.
Registrace do BTCClicks zde:

BTCClicks.com Banner

Důkaz výplaty z BTCClicks na Xapo + uvítací bonus na Xapo 5000 Satoshi (kliknutím zvětšíte):

xapo1

 

Bitcoin faucety – online těžení Bitcoinů a Bitcoinové hry

Získejte Bitcoiny jen za přihlášení nebo 1 kliknutí a hraním her.
Bitcoiny lze přebírat obvykle 1x za 5minut, hodinu či den.
Za jak dlouho můžete převzít další mince vždy vidíte v záložce před názvem stránky.
Bitcoiny takto můžete získávat celý den v kuse a vyděláte si opravdu hodně (neomezeně) Bitcoinů!

 

FreeBitcoin

Pod Free BTC klikněte na zelené tlačítko Claim your free BTC now. Můžete vyhrát až skoro 1 BTC, každé kliknutí vyhrává. Štěstí můžete zkoušet každou hodinu. Za každý pokus získáte také 2 tikety do loterie.
Pod záložkou Lottery najdete loterii, kde můžete vyhrát týdně nějaké mince.
Pod záložkou Multiply BTC můžete zkoušet štěstí ve hře, kde vsadíte mince a buď je prohrajete nebo jich vyhrajete několikrát víc.
Klikněte na Withdraw a zaškrtněte Auto withdraw Enabled (Disabled se zaškrtnutím změní na Enabled) a budou vám výplaty posílat automaticky každou neděli.
Registrace do FreeBitcoin zde:

Freebitcoin

MoonBit

Lze přebírat každých 5 minut! Odměna se načítá s časem, lze přebírat kolikrát denně chcete.
Platí každý týden o víkend automaticky vždy, když dosáhnete min. 5500 mincí Satoshi.
Loyalty bonus – když budete přebírat mince pravidelně každý den, dostanete za každý den 1% navíc. Za 100 dní 100%, tedy 2x tolik! Pokud vynecháte den, začínáte zase na 0% bonusu.
Není nutná registrace, stačí zadat vaši Bitcoinovou adresu vedle políčka Sign in (sjeďte trochu dolů na stránce).
Odkaz na MoonBit zde:

Moonbit

Tip

Pro získání co nejvíce Bitcoinů se zaregistrujte na všechny výše uvedené stránky. Pak stačí se na tuto stránku vracet a proklikat všechny stránky, tak na žádnou nezapomenete.


Také by vás mohlo zajímat

AdBTC: Nejlepší bitcoinová klikačka s nejvíce satoshi za den AdBTC je nejlepší bitcoinová klikačka s nejvyššími výdělky za den. Vydělat si zde můžete i více než 1000 satoshi za den, což je asi nejvíc, co si lze...
Nejlepší faucety: bitcoin, dogecoin, litecoin, ethereum zdarma Nejlepší stránky na vydělávání bitcoin, dogecoin, litecoin, ethereum, bitcoin cash, blackcoin, dash, peercoin, primecoin zdarma. Vydělávejte jednoduše...
Nejlepší bitcoin stránky – vydělávejte bitcoiny zdarma Nejlepší dlouhodobě platící spolehlivé bitcoin stránky a klikačky, kde se dají vydělávat bitcoiny zdarma. O tom bude tento článek. Proč bitcoin? Je t...

Komentáře

komentářů

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)