Čvn 162014
 
 

Neobux: rentováníTento článek je rozšířením článku Neobux: Nejlepší strategie vydělávání peněz online a bude se týkat všeho okolo rentování referralů.
Ukážeme si několik příkladů, jak spočítat, zda vám pronajmutý referral vydělává nebo ne.
Zhodnotíme, které rentované referraly se vyplatí recyklovat.
Naučíme se prodlužovat rentované referraly.

Kteří referralové mi vydělávají a na kterých prodělávám?

To záleží na tom, na jak dlouho referraly rentujete a jaké máte členství. V našich příkladech pro rentování referralů budeme počítat s normálním (Standard) členstvím.

Poprvé najmutí referralové jsou najmutí na měsíc a stojí každý $0.2.
Výpočet: Vydělíme tedy $0.2 počtem dní (30) a dostaneme číslo 0,0067.
Za jeden klik nám referral vydělá $0.005. Nyní 0,0067 vydělíme 0,005, vyjde nám 1,33.
Referral musí mít průměr v klikání minimálně 1,33, abyste na něm vydělávali. To je to číslo označené v tabulce Rented Referrals jako Avg.

Rentování referralů: Další příklady

Příklad 2: Rentování referralů na 30 dní. Zde je 5% sleva.
$0.19 : 30 = $0.0063
$0.0063 : $0.005 = 1,27
Aby vám rentovaní referralové vydělávali, musí mít průměr v klikání minimálně 1,27.

Příklad rentování se zapnutým Autopay (sleva 15%) – zde si ale dejte pozor, že ne všechny referraly se vám podaří prodloužit pomocí Autopay na celý měsíc, protože ne všichni referralové kliknou každý den. Ty referraly, kterým bude zbývat pod 20 dní času, budete muset najmout znovu přes Extend (Autopay pro ně nefunguje).
$0.17 : 30 = $0.0057
$0.0057 : $0.005 = 1,13
Aby vám rentovaní referralové vydělávali, musí mít průměr v klikání minimálně 1,13.

Příklad rentování na 90 dní (sleva 18%)
$0.164 : 30 = $0.0055
$0.0055 : $0.005 = 1,09
Aby vám rentovaní referralové vydělávali, stačí jim mít průměr v klikání minimálně 1,09. To je o něco více než 1 klik denně.

Příklad rentování na 150 dní (sleva 25%)
$0.15 : 30 = $0.005
$0.005 : $0.005 = 1
Aby vám rentovaní referralové vydělávali, stačí jim mít průměr v klikání minimálně 1,00. To je přesně 1 klik denně.

Příklad rentování na 240 dní (sleva 30%)
$0.14 : 30 = $0.0047
$0.0047 : $0.005 = 0,93
Aby vám rentovaní referralové vydělávali, stačí jim mít průměr v klikání minimálně 0,93. To už je méně než 1 klik denně!

BEP – Break Even Point

Naše vypočítané AVG v každém příkladě jsou vaše BEP – tedy hranice, od které začínáte na referralech vydělávat. Je-li AVG referrala pod BEP, proděláváte; je-li AVG referrala nad BEP, vyděláváte.

Slevy

Doporučuji počkat si na slevu, Neobux má slevy na prodlužování RR celkem často. Ušetříte tak obvykle ještě další 2%, což je u většího počtu referralů a u prodlužování na 240 dní hodně znát. Váš BEP pak bude ještě nižší, budete tedy vydělávat víc a budete vydělávat i na těch referralech, kteří by bez slevy byli už pod BEP (se slevou budou nad BEP).

BEP a počet rentovaných referralů

Při výpočtu svého BEP berte v potaz i počet svých RR. Cena za nákup a prodloužení RR se totiž s počtem RR zvyšuje podle následující tabulky:

referralove neobux

Příklad – Nákup RR:
Pokud máte např. 300 RR a chcete dokoupit 3 RR, nebudou stát základních $0.6 ($0.2 x 3), ale $0.63 ($0.21 x 3).

Příklad – Prodloužení RR:
Pokud máte např. 300 RR a chcete 1 RR prodloužit o 60 dní (s 10% slevou), nebudete platit základních $0.36 ($0.2 x 2 měsíce = $0.4 a mínus $0.04 sleva), ale $0.38 ($0.21 x 2 měsíce = $0.42 a mínus $0.04 sleva).

Které referraly recyklovat?

To je otázka, kterou už si podle konkrétního referrala musí zodpovědět každý sám, ale zkusím zde naznačit možné postupy.

Strategie 1 – chcete ušetřit za recyklaci

Recyklujte jen ty referraly, kteří jsou pod vaší hranicí (pod BEP). A to ještě ne všechny. Ty, kteří budou jen lehce pod hranicí, nerecyklujte – třeba se polepší a začnou vydělávat a navíc byste za ně museli zaplatit poplatek za recyklaci.
Pokud vám někteří referralové prodělávají více, než je poplatek za recyklaci ($0.07), potom se vyplatí tyto referraly recyklovat.
Recyklujte jen ty referraly, které už nějaký čas máte – 14 dní nebo měsíc – kdy už jasně vidíte, jak ti referralové klikají. Nemá smysl recyklovat úplně nového referrala, takový referral má velkou šanci, že se ještě rozkliká.

Strategie 2 – chcete být pořád v zisku

V tomto případě se recyklují referralové těsně nad vaším BEP. Tím pádem referrala recyklujete ještě v době, kdy je pořád ziskový. Recyklujete takto jen referraly, u kterých předpokládáte, že už zřejmě nebudou klikat a/nebo v poslední době klikají hodně málo. Určitě takto nerecyklujte aktivní referraly, kteří se dlouhodobě pohybují těsně nad vaším BEP – na těch vyděláváte a do budoucna budete vydělávat, ty by byla škoda recyklovat.
Většinou se tato strategie používá na referraly s velmi dobrým AVG, kteří přestali klikat. Máte je již třeba 20 dní neaktivní a zamčené zámkem, aby je Neobux nerecyklovala automaticky, ale referral se pořád nerozklikal.
Recyklovat takového referrala a kdy? Referrala recyklujte v době, kdy je těsně nad vaším BEP. Pokud měl původně hodně vysoký AVG a nekliká už třeba měsíc nebo dva, uvažujte o recyklaci ještě dříve – podle toho, kolik na něm chcete vydělat. Nemyslím si, že by referral neaktivní měsíc nebo dva začal znovu klikat.
Proč se vyplatí recyklovat takového referrala dřív? Díky recyklaci zdarma po 14ti dnech za recyklaci nic neplatíte a na místě tohoto neaktivního referrala už jste mohli mít dávno nějakého aktivnějšího a vydělávat z něj. Zbytečně vám tam „leží jeden referral ladem“, nic nevydělává.

Které referraly se tedy vyplatí recyklovat?

Příklad Strategie 1: Cena najmutí referrala je $0.2 (první najmutí bez slevy)
$0.2 – $0.07 = $0.13
$0.13 : 30 = 0,0043
0,0043 : 0,005 = 0,87
Vyplatí se vám recyklovat ty referraly, kteří mají průměr v klikání (Avg.) pod 0,87, tedy ty, kteří vám za měsíc vydělají méně než $0.13.
Těm, kteří jsou mezi Avg. 1,33 a 0,87 (tedy mezi výdělkem $0.2 a $0.13), se spíše vyplatí dát ještě šanci, třeba budou klikat příští měsíc více. Recyklací byste zbytečně přišli o další výdělky z nich. Pokud se dlouhodobě nezlepší, pak je lepší je recyklovat a doufat, že nový referral bude aktivnější.
Aby byla čísla pro vás správná, musíte si do příkladu dosadit svoje čísla (cenu podle doby najmutí).

Nezapomeňte, že referralové neaktivní 14 dní v kuse se recyklují zdarma sami!


Prodlužování referralů

Referraly, kterým zbývá méně než 7 dní, prodlužte.

Dá se to provést dvěma cestami:

1) Nahoře napravo vedle nápisu Total number of rented referrals: x najdete dvě ikonky, ta druhá se zeleným pluskem je Extend your referrals.
Když na to kliknete, objeví se vám tabulka s referraly rozdělenými podle zbývajícího času. Zaškrtnete ty, které chcete prodloužit, vyberete dobu (doporučuji minimálně 90 dní, na tomto čase totiž začínají slevy větší, než je sleva u Autopay). Proto jsme šetřili ty $3 – abychom mohli prodlužovat alespoň o 90dní.

2) Prodlužovat lze také přímo v seznamu rented referralů – úplně na konci řádku je vždy zaškrtávací políčko, tam si vyberete referrala a dole pod tabulkou se objeví vyskakovací okno What do you want to do with the selected referrals? (Co chcete s vybranými referraly dělat?) Na výběr máte recyklaci (recycle) a prodloužení o x dní (extend for x more days).
Když vyberete nějakou položku, která se týká prodloužení, objeví se věta Total amount to pay: $x or x NeoPoints. Můžete zde prodlužovat referraly i za NeoPoints, tedy zdarma! NeoPoints totiž vyděláváte za shlížení reklam nebo za plnění nabídek.
Potom vyberte způsob platby v Payment made with: a to je buď z Rental Balance nebo za NeoPoints. Pokud nemáte dost peněz v Rental Balance, peníze se vám odečtou z Main Balance nebo z obou balancí.
Platbu potvrdíte kliknutím na tlačítko Click here to confirm.

Strategie A: Prodlužujte pouze ty referraly, které si chcete nechat

Neprodlužujte referraly hned, sledujte nejprve celý měsíc jejich chování (jak klikají), zvažte, zda prodlužovat všechny referraly. Málo aktivní referraly můžete neprodloužit, budete ale za neprodloužení platit malý poplatek (v řádu centů).
Prodlužujte i ty referraly, kteří jsou tak na hranici (kolem hranice BEP), a nevíte, zda budou klikat nebo ne, nechcete je zatím recyklovat, ale ani o ně zatím nechcete přijít. Prodloužením takového referrala získáte čas na rozhodnutí se, a pokud by referral neklikal, vždy se dá recyklovat.

Strategie B: Prodlužujte všechny referraly

Proč prodlužovat všechny? Protože nechcete platit poplatek za neprodloužení referrala a protože si chcete udržet stejný počet referralů.
U této strategie se referralové berou spíš jako místa pro referraly (sloty). I neaktivní referralové se prodlouží, a pak recyklují. Na místě neaktivních referralů můžete mít díky recyklaci kdykoliv jiného referrala, proto si spíše pronajímáte ne konkrétního referrala, ale spíš místo pro referrala, jde spíš o čas pronajmutí místa pro referrala.
Tato strategie je výhodná zejména pro Golden členy, protože jako Golden člen budete mít těžší pronajímat nové referraly než jako Standard člen (celkový počet RR k pronajmutí je u Golden člena omezen a čas, kdy můžete pronajímat, je také omezen, může se stát, že pro vás v daný čas nezbydou RR žádní). Proto u Golden člena je zvlášť důležité referraly neztrácet, udržovat si je a stále se snažit zvyšovat jejich počet.

Přehled výdělků podle druhů reklam

Your clicks jsou výdělky za váš klik podle jednotlivých druhů reklam.
Commissions from Direct Referrals jsou výdělky z přímých referralů.
Commissions from Rented Referrals jsou výdělky z pronajmutých referralů.

výdělky z pronajatých referralů

Zaregistrujte se na Neobux zde:


Také by vás mohlo zajímat

Neobux: Nejlepší strategie vydělávání peněz online Ukážeme si, jak vydělávat TISÍCE dolarů měsíčně na top klikačce Neobux!Jste členem několika klikaček a nic moc nevyděláváte? Pořád jste nenašli žádnou...
Neobux: 200+ reklam, výdělek přes $1 denně jen z klikání! Jedna z nejstarších a nejspolehlivějších klikaček vůbec, fungující už přes 8 let - Neobux - má nyní dostupných přes 200 reklam k odklikání! Tyto rekla...
Neobux Tasks: Jak začít plnit mini úkoly V tomto článku si ukážeme postup (i s obrázky), jak začít s Neobux Tasks. Popíšeme si, jak projít tímto začátkem krok za krokem a jak na registraci do...
Neobux: Vyplatí se prodlužování referralů za body (Points)? V tomto článku si ukážeme, jak ušetřit za prodlužování referralů na klikačce Neobux díky bodům, tzv. Points, které také získáváte za klikání na reklam...
Neobux: Podrobné informace o referralech, výdělky z referralů Limity direct referralů Základní limit - závisí na typu členství: Standard: 30 Pioneer: 60 Golden: 200 Golden+Pioneer: 250 Golden/Emerald: ...
Neobux: Jak vydělávat pomocí plnění nabídek Pokud nechcete investovat nebo vydělávat pomocí rentovaných referralů, ale přesto chcete hodně vydělávat na klikačce Neobux - jde to (i když kombinace...

Komentáře

komentářů

  6 reakcí na “Neobux: Rentování, recyklování a prodlužování referralů”

 1. Dobrý den, mohla byste mi, prosím, vysvětlit v přehledu rentovaných referalů tu trojbarevnou lištu (nad přehledem refů) a také ty data: real a relative? Děkuji moc za odpověď.

 2. Dobrý den, prosím opět o radu – jedná se o výpočet slevy za prodloužení referralů: pronajímám na 60dní což znamená slevu 10% = 0,18 x 2 měsíce = 0,36, ale Neo po mně chce 0,38 – proč? Stejně tak jsem to zkusila propočítat i ostatních možností a ty slevy nesedí. Nevíte čím to je.

 3. Dobrý večer – po získání GM jsem nastavila hodiny rentování – v tuto hodinu, když jsem chtěla rentovat se ovšem objevilo že můžu pouze úterý až sobotu – nevíte co to má znamenat? Děkuji za odpověď.

 4. Dobrý den, mohla byste mi, prosím, vysvětlit v přehledu rentovaných referalů tu trojbarevnou lištu (nad přehledem refů) a také ty data: real a relative? Děkuji moc za odpověď.

 5. Dobrý den. Ta lišta je na označení aktivity referralů. Nastavíte si ke každé barvě táhlem rozmezí aktivity podle AVG (průměru kliků), tím si barevně odlišíte aktivní referraly od méně aktivních a neaktivních (doporučuji hranici mezi červenou a žlutou nastavit na hodnotu BEP, což je mezní průměr, který si spočítáte podle mého návodu, červení referralové jsou pak pod touto hranicí – neklikají dost na to, aby se Vám vyplatili, a je většinou dobré takové referraly recyklovat).
  Real je pevné datum (např. rentovaný referral vyprší 31.12.) a relative je počet dnů od nebo do nějakého data (např. rentovaný referral vyprší za 30 dní).

 6. Dobrý den, prosím opět o radu – jedná se o výpočet slevy za prodloužení referralů: pronajímám na 60dní což znamená slevu 10% = 0,18 x 2 měsíce = 0,36, ale Neo po mně chce 0,38 – proč? Stejně tak jsem to zkusila propočítat i ostatních možností a ty slevy nesedí. Nevíte čím to je.

 7. Dobrý den, již jsem informace ke zmíněnému problému doplnila do článku. Jde o to, že máte pravděpodobně více než 250 referralů – s počtem RR se cena zvyšuje – podívejte se na tabulku v článku v části BEP a počet RR.

 8. Dobrý večer – po získání GM jsem nastavila hodiny rentování – v tuto hodinu, když jsem chtěla rentovat se ovšem objevilo že můžu pouze úterý až sobotu – nevíte co to má znamenat? Děkuji za odpověď.

 9. Dobrý den, to znamená, že můžete rentovat pouze v úterý až sobotu. V Ne a Po se na Neobuxu nerentuje, tak to mají nastavené.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)