Čvn 142014
 
 

Rentovaní ReferralovéRentovaní referralové, ač to většina klikaček nikdy nepřizná, jsou v naprosté většině boti. Rentovaní referralové nejsou tedy všichni reální lidé.
V tomto článku si definujeme, co je to bot, detailně si probereme všechna úskalí rentování referralů-botů, jaký to má vliv na klikačku, proč mají klikačky boty, proč a kdy většina klikaček-Buxů končí, kdy investovat a kdy vybírat peníze tak, abyste o ně nepřišli, a další zajímavé věci.

Co je to bot?

Bot je na klikačkách jakýsi imaginární člověk, který jakoby kliká na reklamy, ale vlastně neexistuje, je jen vytvořený systémem a ani na ty reklamy doopravdy nekliká. Je to jen číslo v databázi, je mu nastaven určitý AVG a podle něj tento rentovaný referral-bot „kliká“, tedy spíše systém mu přiřazuje podle AVG nějaká čísla, která se zobrazují jako „odklikané reklamy“.

Systém rentovaných referralů – botů

Klikačce boti nepřináší žádnou reálnou hodnotu. Celý systém rentovaných referralů je jaksi mimo pravý PTC svět a je to jen o něco méně riskantní forma HYIP (a hlavně legální), ale s předem neurčitým procentem návratnosti, které vám ani nikdo neslibuje. Zkrátka investujete peníze a doufáte, že vyděláte víc, než jste vložili, což se nemusí vždy povést a nikdo vám to nezaručí.

Výhodou systému rentovaných referralů (obecně) je hlavně to, že nemusíte nic investovat z vlastní kapsy, rentovaní referralové se dají pronajmout i za peníze, co jste si na klikačce vydělali klikáním na reklamy a dalšími způsoby.
Další velká výhoda je to, že referraly nemusíte shánět, stačí si je pohodlně na klikačce zakoupit.

Můžete si hezky vydělat, ale také hodně ztratit. Abyste neztráceli, musíte vědět, jak na to. To si můžete přečíst v článku: Na kterých klikačkách se vyplatí pronajímat referraly?

Rentovaní referralové: Proč mají klikačky boty?

Na začátku každé klikačky jsou rentovaní referralové většinou opravdu reální lidé. S postupem času ale nových lidí, co se na klikačku registrují bez referrera, je stále větší nedostatek oproti poptávce těch, kdo si je chtějí pronajmout. Poptávka je opravdu velká, a proto se admin klikačky většinou rozhodne pro klikačku k nešťastnému kroku, tedy „vypustí“ mezi rentované referraly-opravdové lidi ještě uměle vyrobené klikací „lidi“-boty. Nastaví určitý počet botů, který lze celkově narentovat. Nastaví jim požadovaný AVG a to většinou tak, aby členové pěkně vydělávali.
Pro členy to je dobrá zpráva, mohou nyní rentovat jako o život a první až druhý měsíc života klikačky mohou mít závratné výdělky. Pokud lidé z rentovaných referralů hodně vydělávají, klikačku to časem skoro vždy položí.
Klikačka se pěknými výdělky z RR snaží nalákat další členy, jinak by systém nemohl fungovat.

Proč klikačku přidání botů časem položí?

Protože klikačka začne financovat zisky členů, kteří narentovali referraly dřív, z investic členů, kteří je narentovali později.
Stejně tak to dopadne s nákupem členství na klikačce. Členství slouží na klikačkách typu Bux hlavně ke zvýšení výdělků z rentovaných referralů. Kdo si zakoupí členství, vydělává ještě daleko víc, tím pádem klikačka zase v dlouhodobém horizontu daleko víc prodělává.

Jak vypadá život klikačky – Buxu?

Budeme mluvit o těch lepších Buxech.
Nejdříve se registruje šílené množství lidí každý den, hodně z nich investuje jak o život, kupují hromadně členství a rentované referraly. Během týdne až měsíce z nich začnou vydělávat.
Z čeho klikačka výdělky zaplatí? Z investic nově příchozích členů, kteří přišli druhý měsíc (nebo zkrátka po nich), případně z reinvestic těch, co si vydělané peníze nevybrali, ale referraly prodloužili nebo nakoupili další třeba i za nově vložené peníze.
Druhý měsíc se hodně reinvestuje, protože výdělky jsou skvělé, a tak je škoda toho nevyužít a neinvestovat vydělané peníze pro ještě větší výdělky. Druhý měsíc také ještě hodně přibývají noví členové, jsou tedy i nové investice.
Třetí měsíc ale už většina lidí chce mít svoje jisté doma, a tak začnou více vybírat. Klikačka to ještě tak tak zvládá z reinvestic a z investic nových členů, kteří ale už tolik nepřicházejí.
Čtvrtý měsíc lidé začnou hodně vybírat a to se většinou klikačce stane osudným. Klikačka začne jít s výdělky do mínusu a začne dělat různá zoufalá opatření – zvýší minimum pro výplaty, sníží rapidně výdělky standard členům a sníží AVG u rented referralů (AVG u rented referralů klesne někdy až těsně k nule).

Vidíte, že prodej reklamy je tady úplně mimo (proto ho ani nezmiňuji) a absolutně zisky z prodeje reklamy nestíhají pokrýt výdaje klikačky na zisky členů z RR.
Klikačka tedy začne dávat superakce na prodej inzerce a členství, ale tím si pomůže jen dočasně (na pár dní) a spíš si tím dlouhodobě uškodí, protože reklamy prodá pod cenou za klik a tím se během dalších pár dní dostane do ještě většího mínusu.
Někdy se to admin snaží řešit soutěží v referralech, tedy nadějí, že bude přivedeno hodně nových lidí, kteří snad budou investovat do RR. To ale také nepokryje nyní již vysoký dluh klikačky. A i kdyby lidé investovali, stejně si tím klikačka v dlouhodobém horizontu kope hrob, protože zase zisky členů z RR bude muset jednou vyplatit.
Některé klikačky situaci „vyřeší“ založením nové klikačky a tam udělají úplně stejnou chybu, že klikačku vedou úplně stejným způsobem. Nová klikačka možná pomůže částečně poplatit dluhy, ale nakonec dopadne stejně, zase bude admin ve ztrátě, a to v ještě větší, než na začátku.
Klikačka nebo celý systém klikaček pak jde „do kytek“ a vy to poznáte tak, že stránka náhle přestane existovat, nebo se na ni nejde přihlásit, nejde vybrat, admin vám vrací požádané peníze zpět do balance nebo zkrátka na výplatu čekáte dlouhé měsíce a nic …
Nejdříve začnou ubývat reklamy, a když klikačka přestane platit, začnou reklamy až podezřele moc přibývat. Členové totiž poznali, že nevyberou, a tak utratí vydělané peníze alespoň za inzerci (ať vlastních stránek nebo třeba nějaké nové klikačky, což je velmi chytrý krok).

Jakmile budete čekat na výplatu déle než měsíc, je to krajně podezřelé a klikačka je pravděpodobně už scam. Leda by pádně a důvěryhodně vysvětlila, proč tomu tak je (výmluvy se neberou).

Proč klikačky dávají členům velké výdělky, proč se raději nesnaží udržet klikačku stabilní dlouhodobě?

To je dobrá otázka. Pokud by klikačka udržovala od začátku stabilní výdělky, výdělky by musely být tak nízké, že by se do klikačky skoro nikdo nezaregistroval. Klikačka by tak možná nezaplatila ani cenu za skript a hosting. Admin než aby toto riskoval, zřejmě si vybere ještě riskantnější cestu.
Aby klikačka nalákala co nejvíc členů, dá jim admin vysoké výdělky, což se rychle rozkřikne a noví členové se jen hrnou. Málokterá klikačka včas sníží výdělky na udržitelnou úroveň, většina adminů neodhadne ten správný okamžik a je pak nucena klikačku zavřít, protože klikačku už nelze vzkřísit.
Všimněte si, že klikačky s RR, které dlouhodobě přežily, mají výdělky z RR nižší, většinou lehce nad BEP, určitě ne nějaké šíleně vysoké AVG, jako je tomu skoro vždy na nových klikačkách. Tam lze vydělat, ale trvá to déle, než na nových klikačkách, máte ale daleko větší jistotu, že vydělané peníze vyberete.

Jak poznám, zda má klikačka RR boty nebo lidi?

Boti se chovají jinak než lidé – divně. Lidé buď odklikají všechny reklamy, anebo žádné. Ukažte mi člověka, co dlouhodobě kliká jen 1-2 reklamy ze 4 potřebných k obdržení výdělků z referralů, to dělají jen boti.
Boti klikají podobně – tedy v průměru mívají hodně podobný AVG, který se točí kolem adminem nastaveného čísla.
Na některých klikačkách je to hodně vidět – všichni RR vám třeba klikají úplně každý den všichni 3-4 reklamy, pak najednou přestanou všichni na 14 dní klikat, pak se všichni zázračně proberou a zase klikají každý den třeba 2-3 reklamy, jako by byli snad domluvení nebo co. Ne, domluvení nebyli, to si jen admin hrál s AVG botů podle toho, jaké měl zrovna zisky.
Nebo bot odklikne 2 reklamy za 6 dní, pak 3 reklamy za 12 dní, pak 1 reklamu za 3 dny a tak podobně. Nevěřím, že takto divně kliká člověk. Člověk buď kliká každý den, nebo vynechává určité dny, kdy klikat nemůže (např. víkendy), nebo přes týden kliká méně reklam (nemá tolik času jako o víkend), případně občas vynechá, ale pak zase kliká všechny reklamy, a nebo to zabalí a přestane klikat úplně (a když se vrátí, tak třeba až za půl roku). Ale že by se na klikačku vracel každých 14 dní a třeba 3 měsíce klikal stylem, dnes 1 reklama, přístí týden 4, za 14 dní poté 7, pak za 2 dny 5, za dalších 14 dní 3 – to asi ne.

Výhody a nevýhody botů na klikačkách

Nevýhoda botů je tedy hlavně ta, že si s vašimi výdělky může admin dělat doslova, co chce. Když se zítra rozhodne, že budete mít AVG 0, tak vám ho nastaví a „šmitec“, neuděláte proti tomu nic.
Výhoda je ta, že když admin nastaví dobrý AVG, můžete si být jisti, že ten AVG budete mít pořád, dokud klikačka bude v zisku (proč by ho admin měnil, když zrovna tak dobře vydělává?). V tu dobu jsou boti daleko jistější a vyšší výdělek, než kdybyste rentovali reálné lidi (reální lidé často přestanou klikat úplně, s boty se vám to v čase zisku klikačky nestane).
Pak ale ty konce, když klikačka „jde do kopru“… Musíte vědět, kdy přestat investovat a včas vybrat peníze, pak si můžete slušně vydělat.

Jak investovat a kdy vybírat?

Tady budeme mluvit o úplně nových klikačkách (o těch kvalitních).
Pokud má klikačka boty a vysoký AVG, je dobré si první měsíc či dva „nahrabat“, co to jde, a pak už jen vyzvedávat a vyděláte si dost. Problém je, když stejný nápad dostane většina lidí, klikačku to pak rychle položí. Lidé jsou ale „nenažraní“, takže hodně z nich pořád reinvestuje i investuje další peníze, aby měli pořád víc a víc peněz. Proto klikačka většinou ještě 3. měsíc drží, pak ale každý začne hromadně vybírat a je konec.
Musíte být rychlejší a vybrat vše dřív, než ostatní. Nenechte se zaslepit „nenažraností“ a po 2 měsících existence klikačky už neinvestujte, jen vybírejte zisky a prodlužujte referraly z vydělaných peněz. Na konci 2. měsíce doporučuji vybrat alespoň tolik, co jste už do klikačky vložili, ať máte své jisté. Potom už jen prodlužujte z vydělaných peněz a zisky vybírejte a takhle to můžete dělat až do samotného konce klikačky, který potom může přijít, kdy chce – vám už to bude jedno, vy jste si už vydělali, a to je hlavní.

Nejde tu totiž o to, kolik si vyděláte, ale že si vyděláte a vyhrajete tak tuto hru „proti klikačce“ zvanou rentování referralů :)

Kdo chce mít větší jistotu, investujte třeba jen 1. měsíc, na konci 1. měsíce abyste se dostali celkově do zisku, a můžete už jen vybírat. Vyděláte si třeba o něco míň, ale vyděláte si (s větší jistotou) a to je to hlavní!

Musíte si ale vybrat správnou klikačku, aby výše uvedené fungovalo! Na většině tuctových klikaček-scamů toto neplatí!
Jak si vybrat správnou klikačku? Na to vám odpoví tento článek: Na kterých klikačkách se vyplatí pronajímat referraly?

Klikačky staré alespoň 1,5 roku

Na starších klikačkách jako Neobux (skoro 7 let) je to celkem jedno, kdy začnete investovat a kdy vybírat, zde se předpokládá, že klikačka ještě dlouho vydrží. Když přežije rok, přežije už „všechno“ :)
Kdo chce klidně spát, může to udělat podobně jako u nových klikaček – investujte, vyberte tolik, aby vám to pokrylo investici (nebude to zdaleka tak rychle, jako u nových klikaček, spíše v řádu měsíců, protože budete prodlužovat na 240 dní, narozdíl od nových klikaček, kde se prodlužuje pro jistotu jen na 30 dní), a pak už jen vybírejte. Ale jak říkám, taktika je tady trochu jiná a hlavně dlouhodobější a vydělané peníze jistější.

Návody, jak na těchto klikačkách rentovat, najdete zde:
Neobux: Nejlepší strategie vydělávání peněz online

Zaregistrovat se můžete do Neobux zde:

 


Také by vás mohlo zajímat

EasyHits4U: Získejte referraly, inzerujte zadarmo EasyHits4U je nejlepší, největší a nejoblíbenější výměna kliků (traffic exchange) s možností cílení zemí, která existuje - dá se zde inzerovat zcela z...
Co je to rented referral a pronajímání referralů? V tomto článku si vysvětlíme, co je to rented (pronajatý) referral a rentování referralů (pronajímání referralů). Dále si ukážeme, jak pronajatí ref...
Na kterých klikačkách se vyplatí pronajímat referraly? Pronajímat referraly se vyplatí na klikačkách starších než rok a půl (nižší zisky, ale stabilní, nižší možnost, že scamnou) nebo na klikačkách úplně n...
Referralové: k čemu jsou a jak je získat Referralové jsou klíčem k pěknému pasivnímu příjmu. Nejdříve si vysvětlíme pár základních věcí. Co jsou to referralové? Referral je vámi doporučený...

Komentáře

komentářů

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)