Čvn 132014
 
 

Reklama, KlikačkyKlikačky mají několik vžitých označení, pocházejících z angličtiny. Nejčastěji se používá zkratka PTC.
Zkratka PTC znamená Paid To Click, tedy „placen za klik“, PTC stránka znamená klikačka. Takové stránky (klikačky) vám platí za shlížení reklam, tedy za klikání na reklamy.
Proto část klikačky, kde se shlíží reklamy, se nazývá PTC sekce, a na klikačkách bývá označena nápisem PTC Ads („PTC reklamy“) nebo View Ads/View Advertisements („Shlížejte reklamy“).

PTC systémy – klikačky

Funguje to tak, že si vyberete reklamu, kliknete na ní, reklama se vám otevře v novém okně/záložce. Běží čas a až doběhne, objeví se zpravidla obrázky, musíte kliknout na ten správný. Většinou to bývá ten, který je vzhůru nohama (např. LegacyClix).

A nebo ten, co je stejný jako ten, co je za nápisem Click (např. Cashons). Tím shlédnutí potvrdíte, připíše se vám odměna, okno s reklamou můžete zavřít a pokračovat další reklamou (s výjimkou Cashons, tam se reklamy surfují).

Někdy se odměna připíše rovnou, nemusíte nic potvrzovat – např. Neobux.

Nebo se potvrzuje obrázek předem (Clixsense, vybíráte kočku), případně se opisuje číslo (BuxP).

Paid to Read

Někdy mají klikačky i část PTR, tedy Paid To Read („Placen za čtení“). Je to velmi podobné PTC sekci s tím rozdílem, že než se dostanete na samotnou inzerentovu stránku, musíte si ještě přečíst nějaký popis k jeho stránce.
Klikačky s PTR sekcí: např. CashCamel, CashTravel, MagicalClix.

Hra AdGrid

Mnoho klikaček také mívá hru AdGrid. Název hry se vždy trošku liší podle klikačky, ale vždy obsahuje v názvu slovo Grid (např. ClixGrid).
AdGrid je klikání na čtverečky. Tedy máte obrázek rozdělen na mnoho polí. Vyberete si jakékoliv pole, kliknete na něj, a dál se děje zhruba to, co v PTC sekci. Otevře se vám reklama, kterou po určitý čas shlížíte, a až dojde čas, dozvíte se, zda jste vyhráli nebo ne.
Výhry bývají různé – od několika centů až po $50 (maximální výše závisí na konkrétní klikačce).
Např. na Clixsense můžete vyhrát až $10.

Neobux má trošku jinou variantu hry s názvem AdPrize. Zde se nekliká na čtverečky, ale shlíží se reklamy jako v TE (o tom více níže). Vyhrát můžete až $50 dolarů nebo členství Golden na rok v hodnotě $90!

Paid To Sign Up

Další věc, s kterou se můžete na klikačkách setkat, je PTSU (Paid To Sign Up, „Placen za registraci“ nebo-li Nabídky placených registrací).
Jak to funguje: vyberete si nabídku, přečtete si instrukce, zaregistrujete se do stránky přes uvedený odkaz. Potom do formuláře vložíte to, co po vás zadavatel vyžaduje – většinou to bývá vaše username a nějaký důkaz registrace, např. uvítací e-mail apod. a odešlete. Někdy zadavatel vyžaduje, abyste na klikačce několik dní aktivně klikali. Jindy vyžaduje koupi členství (většinou u nabídek s vyšší odměnou).
Po schválení se vám přičtou peníze na účet. Odměny bývají mnohem vyšší než za klikání na reklamy.
Klikačky s PTSU sekcí: GPTPlanet, Cashons.

GPT stránky

Někdy jsou na klikačky přidány také jiné způsoby výdělku, pak se klikačky mohou označit také jako GPT, z anglického Get Paid To, tedy „dostat zaplaceno za“.
Za co všechno můžete dostat zaplaceno? Např. za shlížení videí, klikání na další reklamy, vyplňování dotazníků, dávání Like (Facebook), Follow (Twitter), Subscribe (Youtube), placené registrace (tzv. PTSU), hraní her, instalaci aplikací, stahování a další placené nabídky všemožných druhů, např. mikroúkoly (tzv. Tasks).
Klikačky, které jsou spíše GPT, tedy mají mnoho způsobů vydělávání peněz, nejen klikání na reklamy: např. Neobux, Clixsense, Clixten. Takové klikačky jsou také mnohem stabilnější než ty, které tyto další způsoby vydělávání nemají.

GPT stránky klasické mají hlavně ty ostatní způsoby vydělávání, než je klikání na reklamy, nemusí mít tedy vůbec PTC sekci – pak se nemohou označovat jako klikačky. Většinou klasické GPT stránky PTC sekci mají, ale ta je poněkud omezená (většinou je tam málo reklam k odklikání). Výhodou je, že to jsou většinou reklamy od skutečných inzerentů, PTC sekce proto GPT stránku nijak nezatěžuje narozdíl od klikaček, kde jsou většinou reklamy sponzorované adminem a klikačka na nich nevydělává, ba prodělává.
GPT stránky bývají proto stabilnější než klasické klikačky.
Příklad dobrých klasických GPT stránek s PTC sekcí: RewardingWays, DollarSignUp.

Příklad GPT stránky bez vlastní PTC sekce (PTC reklamy mají jen prostřednictvím stěn nabídek): Get-Paid (velmi povedená GPT stránka, pěkný design, bavte se při vydělávání peněz).

Get-Paid

GPT stránky jsou typické tím, že mají spoustu stěn nabídek. Stěna nabídek je sekce, kde se sdružují nejrůznější placené úkoly. Většinou jsou od jiného poskytovatele, než je GPT stránka. Co stěna nabídek, to jiný poskytovatel.
Každá GPT stránka si může určitou stěnu nabídek na své stránky přidat. Proto také většina GPT stránek je velmi podobná – protože tam mají stejné stěny nabídek.
Stěna nabídek je např. (od poskytovatelů) Matomy, SuperRewards, TrialPay, SuperSonicAds, PTCWall, Virool, LikeFlow, AdWorkMedia, TokenAds, MinuteStaff a spousta dalších.
Specifickou stěnou nabídek je stěna nabídek CrowdFlower. To jsou spíše mikroúkoly, tedy velmi jednoduché úkoly na pár minut nebo i sekund. Úkoly jsou velmi rozličné: hledání autorů, hledání adres/sídel firem, určování kategorie obrázků, hledání vlastníků firem, třídění tweetů do kategorií a mnohé další. K dispozici dostanete odkaz a většinou jen určíte, zda jste údaj na zadané stránce našli a jaký ten údaj byl.
Odměny za plnění nabídek jsou daleko větší, než za klikání na reklamy, a bývají jak v penězích přímo (nejčastěji v dolarech), tak i v různých jiných virtuálních měnách jako jsou Points (Body), Coins (Mince) atp. Někdy jsou směnitelné za peníze, jindy ne.
Příklad GPT stránky se stěnou úkolů CrowdFlower: HeedYou.

HeedYou

Spoustu stěn nabídek má i česká klikačka BestAurora4U.

Traffic Exchange (Výměny kliků)

Další věc, se kterou se můžete na klikačkách setkat, je Traffic Exchange (TE, „Výměna kliků„). Zde shlížíte stránky inzerentů a za to dostáváte body/kredity, které lze potom použít na vlastní inzerci na klikačce. Inzerovat v TE tedy můžete zdarma, což je velká výhoda. Kredity lze i zakoupit.
Kolik dostanete bodů za 1 shlédnutou stránku, se liší. Většinou to bývá půl bodu až 1 bod.
Také čas, po který musíte shlížet reklamy, se různí. Většinou bývá od 5s do 20s.
Někdy je v TE skryta i hra, kde můžete vyhrát různé odměny – od peněž, přes kredity až po členství.

Existují i stránky, které se na výměnu kliků specializují, ty se nazývají Traffic Exchange, tedy Výměny Kliků.
To už jsou propracovanější TE, které mají spoustu možností, spoustu volitelného nastavení. Typická je pro ně např. funkce Auto-Assign, tedy automatické přiřazování vydělaných kreditů k vašim stránkám, nemusíte tedy přidávat kredity ručně, vaše stránky se členům zobrazují hned, jakmile vyděláte nějaký kredit.
Mají většinou také spoustu soutěží a her, prohlížení stránek (zde tzv. surfování stránek) je proto mnohem zábavnější (např. TE TrafficSwirl).

Mívají také chat v surfovacím okně, můžete si tedy s ostatními surfery při surfování povídat.
Surfování stránek je také další typický rys všech TE. Reklamy neklikáte po jedné a nezavíráte, ale jen odkliknete obrázek/číslo a hned se načítá další stránka, nemusíte nic zdlouhavě zavírat a otevírat.
V klasických TE dostáváte za surfování kredity, v těch lepších dostáváte i peníze – a to buď za každou odsurfovanou stránku nebo za určitý počet odsurfovaných stránek (peníze dostáváte např. v EasyHits4U nebo v NewWaySurf).

The Best Traffic Exchange

Dotazníky

Dále se na klikačkách můžete setkat se sekcí pro vyplňování dotazníků (Surveys), ale takových moc není. Spíš narazíte na stránky, které se na vyplňování dotazníků specializují, a pak jsou tyto dotazníky i v češtině – např. MarketAgent. Vyplňováním dotazníků si vyděláte daleko více peněz než klikáním na reklamy.

Surfbary

Další podobným nenáročným způsobem výdělku na internetu z domova, někdy spojovaným s klikačkami, jsou surfbary.
Funguje to tak, že si stáhnete a nainstalujete program, který vám po spuštění otevře malé okénko, kde se zobrazují bannery.
Odměny dostáváte podle času, po který jste měli program spuštěný. Někdy je třeba čas od času potvrdit captchu (tedy opsat čísla/písmena).
Vlastně pustíte program a víc se ho nemusíte všímat (pokud nemá captchu) a on vám vydělává. Výdělky jsou ale extrémně malé a výplatního minima se zde dosahuje až za několik měsíců (až rok) (a většina surfbarů stejně neplatí).
Mnohu surfbarů proto mívá na jejich stránkách další možnosti přivýdělku jako PTC sekci, Grid, různé soutěže a týmové soutěže a další. Proto se někdy řadí i mezi klikačky.
Surfbary ale obecně nedoporučuji, ještě mě žádný nevyplatil a to jsem jich zkoušela již desítky.

Autosurfy

Spustíte automatické shlížení stránek a necháte běžet. Nemusíte dál nic dělat a vyděláváte. Většinou tyto stránky buď nevyplácejí vůbec (fungují jen jako výměna shlédnutí) nebo jsou to scamy.
Narazila jsem ovšem na 2 výjimky, které vyplácejí: CashNHits (po přihlášení odkaz autosurf) a Vagex. Obě stránky jsou autosurfy videí, stránky prodávají shlédnutí videí, ne obyčejných stránek, a zřejmě proto jsou stále platící. Na Vagex se dá vydělat i několik stovek měsíčně, záleží jen na tom, jak dlouho denně máte autosurf puštěný.

Další autosurf, který platí, je polský Zarabiara. Spousta bonusů a také vyděláváte za aktivity na sociálních sítích.


Také by vás mohlo zajímat

Seznam online peněženek, jejich použití a odkazy k registraci Přináším vám seznam online peněženek, což jsou online peněžní účty, s kterými můžete platit na internetu. Některé se dají nabít přímo z bankovního účt...
Jak ověřit Payza účet podle nových podmínek Payza je jedna z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších peněženek (online platebních procesorů) vedle PayPalu a SolidTrustPay. Mnoho z vás už zkoušelo p...
Slovníček: Základní pojmy a zkratky vydělávání na internetu Tento slovníček základních pojmů a zkratek se vám určitě bude hodit při vydělávání na internetu, hlavně začátečníkům nebo těm, kdo tápou v angličtině,...
Výdělky na klikačkách – kolik si můžu vydělat? Asi nejčastěji se mě ptáte, jaké jsou výdělky na klikačkách, kolik si můžete vydělat, když do klikaček půjdete, a zda lze dosáhnout nějaké určité část...
Jak založit a ověřit PayPal účet PayPal je nejrozšířenější a nejpoužívanější virtuální (elektronická, online) peněženka na světě, kterou využívají desítky milionů lidí a e-shopů. Ve s...
Jak se zaregistrovat do klikačky, jak se přihlásit a vydělávat V tomto článku vás detailně provedu celým procesem registrace a přihlášení na klikačku GPTPlanet (úplně stejně se zaregistrujete a přihlásíte do větši...
Jak vyrobit důkaz výplaty a vložit ho na forum klikačky Mnoho klikaček má pravidlo, že abyste obdrželi další výplatu, musíte nejdříve nahrát na jejich forum obrázek první výplaty (a pak všech následujících ...
Co je to rented referral a pronajímání referralů? V tomto článku si vysvětlíme, co je to rented (pronajatý) referral a rentování referralů (pronajímání referralů). Dále si ukážeme, jak pronajatí ref...
Jak a kde vydělávat na internetu z domova Vydělávejte peníze na počítači z domova plněním jednoduchých úkolů jako je prohlížení stránek, prohlížení reklam, klikání na reklamy, čtení e-mailů, ...
Jak maximalizovat výdělky a vyhnout se scam klikačkám Jak rozlišit, která klikačka je scam? Jak získat peníze navíc? Jak maximalizovat výdělky z klikaček - o tom je třeba přemýšlet už NEŽ se do nějaké kl...

Komentáře

komentářů

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)