Dub 032015
 
 

kredityNa většině klikaček se setkáte s pojmy a označeními jako Banner Credits, Featured Banner Credits, Featured Ad Credits, PTC Credits/PTC Ad Credits/Link Credits, Exchange Credits, PTR Credits/PTRA Credits, Points, Coins, Email Credits/PTRE Credits, PTSU Credits, PTP Credits a dalšími.
V tomto článku si vysvětlíme, k čemu tyto kredity a body slouží a jak je využít nejlépe tak, aby vám přinesly nějaký výdělek.

Kredity na klikačkách

Kredity slouží pro vaši inzerci, tedy vložení odkazu na vaše stránky, např. blog o klikačkách, e-shop, zájmové stránky, cokoliv.
Některé klikačky je rozdávají zadarmo – za registraci, za nějakou aktivitu nebo jako dárek při různých akcích, výročích apod. Kredity si také můžete zakoupit v obchodu klikačky nebo za ně směnit body (Points).

Ukázka obchodu české klikačky BestAurora4U, kde si můžete velmi levně zakoupit kredity na reklamu mnoha druhů:

obchod

Proč inzerovat na klikačkách

Proč zadávat do klikaček (vaše) stránky? Je několik důvodů, převažuje důvod získat referraly na ostatní klikačky. Proto se do klikaček vkládají vaše reflinky či odkazy na vaši stránku/blog o klikačkách.
Dalším důvodem je zvýšení návštěvnosti a zpětné odkazy. Vysoká návštěvnost pomůže vaší stránce v lepším umístění ve vyhledávači. Více lidí stránku rychleji najde, a podle zaměření stránky pak máte více referralů, více prodejů (pokud je to e-shop), zkrátka více zájemců o obsah vaší stránky a to s sebou obvykle přináší i větší výdělky z/pomocí vaší stránky apod.
Proto je nejlepší mít vaši stránku/váš reflink (referenční odkaz k získávání referralů) umístěn na co nejvíce stránkách/klikačkách – na čím více, tím vyšší návštěvnost a větší šance, že získáte zájemce, kteří se zaregistrují přes váš reflink či si projdou vaši stránku a budou mít zájem koupit nějaký produkt (v případě e-shopu) apod.

Když už máte svoji stránku, tak k čemu to je, když ji nikdo neuvidí? K čemu je, když ji nebudete propagovat? Ta stránka je pak k ničemu, a to doslova. Je potřeba stránku ukázat lidem, pak teprve má stránka smysl. A k tomu právě slouží klikačky.

Jak fungují klikačky

Klikačky jsou v první řade inzertní stránky, prodávají reklamu, i když klikač to většinou vidí tak, že klikačky slouží k jeho výdělku a nic víc. Není tomu tak, klikačky existují proto, aby zprostředkovaly reklamu – tedy spojují 2 strany – zákazníka, což je inzerent (zadavatel práce), a toho, kdo práci provede, tedy klikač (který si chce na stránce vydělat peníze), a vydělaly na tom. Klikačka je vlastně jen místo, kde se toto zprostředkování děje a to za určitou provizi klikačce. Inzerent si zaplatí za reklamu, tedy dodání určitého počtu návštěv jeho stránky, klikačka za provedenou práci, tedy uskutečnění těchto návštěv klikači klikačům platí a přitom si malé % ceny za reklamu nechá jako odměnu.

Druhy kreditů a jejich využití

Kredity bych doporučila využít tak, abyste z nich měli nějaký budoucí výdělek – např. propagujte reflink/svůj blog o klikačkách, získejte tak referraly, kteří vám budou vydělávat. Nebo propagujte svůj e-shop a získejte zákazníky a prodeje. Případně pokud vám nejde o výdělek, můžete propagovat i různé své zájmové stránky, třeba stránky o zahradničení, pokud vám jde jen o to, aby je někdo viděl, chcete se pochlubit nebo rozdávat rady apod.

Druhy kreditů na klikačkách jsou označovány různými pojmy, my si zde uvedeme ty nejčastější.

Kredity na klikací reklamy, inzerce v PTC sekci = PTC Credits/PTC Ad Credits/Link Credits

To je to, co zná každý klikač. Klasické reklamy. Většinou je najdete v sekci označené jako View Ads, PTC Ads, Click Ads apod. Za každý klik je nějaká odměna, většinou ve formě peněz, někdy i v bodech (Points).
Některé klikačky na skriptu Aurora mají ze základního nastavení tyto kredity označené nelogicky jako Link Credits, tak se nenechte zmást názvem, jsou to normální PTC kredity :)

Ukázka části PTC sekce na české klikačce BestAurora4U, kam si svoji reklamu za kredity můžete přidat také:

ptc sekce

Kredity do PTC sekce si na BestAurora4U můžete koupit v jejich obchodu zde.

Koho zaujaly jednotlivé reklamy: odkaz na TrafficMonsoon zde, BuxP zde, Buxvertise zde, Nejlepší klikačky s důkazy výplat zde.

Do této sekce si také můžete přidat svoji reklamu, na kterou budou ostatní klikat a navštěvovat tak vaši stránku, a to právě s použitím tohoto druhu kreditů.
Tato sekce je mezi klikači, a tak i mezi inzerenty zdaleka nejoblíbenější a nejpoužívanější. Inzerenta vždy zajímá, s jakým druhem reklamy dostane nejvíce návštěv (co nejkvalitnějších) za co nejkratší čas – to je právě PTC reklama za PTC kredity. Je to sice asi nejkvalitnější druh reklamy na klikačkách, ale také nejdražší – právě proto, že se za provedení návštěv klikačům platí – klikači pak ochotně a rádi shlížejí.

Levná PTC reklama je obecně taková, kde za 1000 návštěv nezaplatíte více než $1. Klikačka BestAurora4U má velmi levnou reklamu – $1.14 za 2500 návštěv! Není to tedy ani $0.5 za 1000 návštěv!

Reklama se dá různě nastavit:

Můžete si nastavit čas

Čím delší čas/doba shlížení klikačem, tím vyšší cena za reklamu (čím vyšší čas, tím je větší šance, že reklama klikače zaujme a on udělá na stránce požadovanou činnost, např. se zaregistruje). Nejnižší časy a nejlevnější PTC reklama slouží hlavně ke zvýšení návštěvnosti, ne příliš k zaujmutí návštěvníka.

Můžete si nastavit název a popis

Název si můžete nastavit vždy a popis jak na které klikačce – většinou od delších časů. Slova volte tak, aby zaujmula na první pohled (klikač nebude názvu a popisu věnovat více než sekundu, dvě). U nižších odměn za shlédnutí volíte taková slova, aby klikač vůbec chtěl na vaši reklamu kliknout, i když největší motivace je pro něj hlavně výše odměny (a tu nastavíte vyšší zvolením delšího času).

Můžete si nechat zobrazit banner

Jak na které klikačce a většinou od delších časů. Bannery jsou buď čtvercové nebo klasické 468x60px.
Banner pomůže zaujmout návštěvníka, může zobrazit i nějaké základní informace, které mají přitáhnout.
Co je to banner? to je např. takovýto obrázek (po klikutí na něj vás to přesměruje na na banneru inzerovanou stránku):

Další nastavení

Další nastavení se týkají hlavně limitu návštěv za den, možnost přidat si za příplatek ikonku či zvýraznění, některé klikačky umožňují nastavit si i cílení reklamy podle jazyků nebo států. 
Nastavení jazyka/států je pro nás velmi důležité – anglicky hovořícího člověka těžko zaujme stránka v češtině! Proto je velká výhoda inzerovat na české klikačce BestAurora4U, protože tam najdete spousty českých a slovenských návštěvníků, kteří budou obsahu stránky v češtině rozumět a i pro ně je obsah v češtině mnohem zajímavější a věnují mu více pozornosti, pro vás to znamená, že např. referraly/zákazníky získáte daleko spíše, než když budete inzerovat na anglické klikačce. Na klikačce BestAurora4U si můžete nastavit reklamu podle států třeba jen pro ČR a Slovensko.

Kredity na čtecí reklamy = PTR/PTRA Credits

Toto je specialita klikaček běžících na skriptu Aurora (např. BestAurora4U), žádné jiné klikačky tuto variantu nemají.
Čtecí (PTR/PTRA) reklamy jsou v principu to samé jako PTC reklamy, jen se klikači nejprve ukáže text, který si inzerent zadá, a až pak, po odklikutí tohoto textu (který musí klikač shlížet 10s), ho to přesměruje na inzerovanou stránku, kterou stejně jako v PTC sekci ještě shlíží podle nastaveného času. Od toho čtecí reklamy, protože při shlížení klikači čtou.
Je to výhodnější pro inzerenty (mají prostor sdělit klikači více), ale ne tak mezi klikači, protože připsání odměny pro ně trvá déle.
Tento typ reklamy se hodí spíše na speciální akce, stránky nebo příležitosti, které je potřeba více popsat, než jak dovoluje limit znaků v názvu či popisu u PTC reklamy.

PTRA sekce na BestAurora4U:

ptra sekce

Jak vypadá ten prostor pro text navíc:

ptr sekceKoho by náhodou zaujal ten text, je to reklama na refbackovou stránku BestRefback4U (odkaz zde).

Bannerová reklama = Banner/F.Banner/Featured Banner Credits

Bannerová reklama znamená, že si na klikačce za kredity zobrazíte banner s odkazem na vaši stránku či reflinkem.
Banner může mít několik formátů, klasický je 468x60px a dále se hodně používá čtvercový banner (125×125, 100×100, 250×250 apod.).
Na klikačce typu Aurora Banner Credits znamená kredity na bannerovou reklamu 468x60px a F.Banner/Featured Banner Credits znamená banner čtvercový příp. lehce obdélníkový (např. 125x100px). Jaký formát banneru je potřeba, se vždy dozvíte v popisu u reklamy.

Za kredity získáváte zobrazení (kupujete tzv. banner impressions, zobrazení banneru), ne prokliky bannerů. To znamená, že váš banner uvidí spousta lidí (zvýšíte povědomí o vaší stránce a možná si pak lidé vaši stránku vyhledají přes vyhledávač), ale pravdou je, že málokdo na banner přímo klikne. Míra prokliku je většinou pod 5%, proto je tento druh reklamy také velice levný (daleko levnější než např. PTC reklama). Klikačka klikačům za prokliky neplatí, to je další důvod, proč může být reklama tak levná.
Nejlepší je touto formou propagovat vaše stránky/e-shop, kde zaujmete originálním bannerem a v případě vyhledání přes vyhledávač stejně dostanete člověka tam, kam potřebujete, i když na banner přímo neklikl. Cena této reklamy je ale velkým lákadlem i při propagaci bannerů a reflinků na ostatní klikačky.
Např. na BestAurora4U je cena bannerové reklamy pouze $1.16 nebo $1.22 za 100 000 kreditů/zobrazení banneru!

Textová reklama = Text Ad/Featured Ad Credits

Tato reklama funguje na stejném principu jako reklama bannerová (a ceny jsou podobně nízké), jen zde nezobrazujete banner ale text s popiskem, po kliknutí na tento text se návštěvníkovi zobrazí vaše stránka.
Používá se hlavně tehdy, když chcete zaujmout textovým sdělením, příp. když nemáte žádný banner. Banner je podle mě lepší, každého spíše zaujme barevný obrázek než prostý text – proto se dá text většinou za příplatek obarvovat (vystínovat), ale ne každý má možnost či umí banner vyrobit.
Pro některého inzerenta sekce textových reklam označená např. jako Doporučujeme zase může být daleko atraktivnější než banner umístěný kdesi na stránce bez popisu, tak raději zvolí textovou reklamu. Záleží na tom, kde je jaký druh reklamy na klikačce umístěn a jak je popsán a komu se co líbí více.

PTSU reklama, nabídky placených registrací = PTSU kredity

PTSU sekci má skoro každá klikačka. Jedná se o sekci, kde vám platí za registraci do jiných stránek. Z pohledu inzerenta je to sekce, kde za 1 kredit dostanete zaručenou 1 registraci. Je to nesmírně výhodné, nestane se vám nikdy, že by se s použitím x kreditů nezaregistroval nikdo (jako se teoreticky může stát u všech ostatních druhů reklamy), zkrátka chcete-li např. 10 referralů, budete je mít.
Ovšem cena je tomu přiměřená, na klikačce nenajdete nic dražšího :) (kromě Fixed PTC reklam, ale ty nepočítám, protože nejsou za kredity, ale na čas, např. neomezeně zobrazení na 1 den a to je teprve drahé).
Kvůli své ceně není PTSU inzerce tak oblíbená jako PTC inzerce, ale i tak je hojně využívaná, zejména pro získávání referralů do nejrůznějších klikaček.
Pozor jen na to, že hodně klikaček nedovoluje získávat referraly přes PTSU a banují za to. Vždy si přečtěte Podmínky dané klikačky, které reflink chcete inzerovat!

Výměná reklama = výměnné kredity, Exchange Credits/Traffic Exchange Credits/Xcredits

Výměnná reklama už podle názvu slouží k výměně reklamy. Tedy vy kliknete na něčí stránku a získáte kredit. Tento kredit přiřadíte k vaší stránce v systému (v této sekci) a za něj zase získáte 1 návštěvníka vy. Bývá to v určitém poměru, např. 2:1, tedy shlédnete 2 stránky a získáte 1 kredit = 1 zobrazení své stránky.
Je to způsob, jak propagovat svoji stránku zcela zdarma! Nic neplatíte, pouze shlížíte stránky někoho jiného. Kredity do této sekce se samozřejmě dají i koupit, pokud se vám nechce shlížet stránky ostatních.
Za výměnné kredity tedy dostanete počet zobrazení své stránky v sekci Výměna kliků/Traffic Exchange.
Ne příliš klikaček má tuto sekci, většinou jsou to zase jen Aurory. Existuje ale nespočet stránek zaměřených jen na vyměňování kliků, nazývají se Traffic Exchange. Velmi málo z nich ale má cílení na určité země, což je pro nás problém.

Klikačka se sekcí Traffic Exchange (výměna kliků) je např. BestAurora4U a přímo Traffic Exchange stránka (nejlepší ze všech, i s cílením zemí) je EasyHits4U. Doporučuji, se získáváním referralů tam mám velmi dobré zkušenosti! Navíc stránka platí už mnoho let, vyměňováním tam nejen získáte kredity a referraly, ale zároveň za to dostanete i zaplaceno!

Kredity na propagaci = PTP Credits

PTP (paid to promote) kredity jsou kredity na zobrazení ve speciální sekci, na kterou na klikačce nenajdete odkaz v menu, ale ke které existuje odkaz, který funguje jako reflink, ale má i funkci navíc. Přes většinu stránky je vložené okno, kde se bude zobrazovat v rotaci vaše stránka za PTP kredity, zbytek stránky je ta klikačka, kde jste reklamu zadali.
Pro klikače: Propagováním takového PTP odkazu můžete získat referraly na tu klikačku, které je ten PTP odkaz, a za propagování PTP odkazu získáváte i peníze.
Inzerované stránky za PTP kredity jsou v rotaci, nebude tam tedy vždy jen ta vaše stránka, střídá se s ostatními stránkami v systému.
Tedy vy si koupíte PTP kredity, ostatní uživatelé propagují tu zvláštní PTP stránku po celém internetu, v rotaci je vložena i vaše stránka, tak se vaše stránka dostane po celém internetu. Je to velmi výhodné, pokud chcete, aby vaše stránka byla viděna opravdu všude a co nejvíce lidmi, nejen členy klikačky.

Příklad PTP stránky: MySiteRotator – není to klikačka, je to čistě PTP stránka, tedy vyděláváte zde pomocí propagování vašeho PTP reflinku a získáváním referralů. Spolehlivý admin, doporučuji!

MySiteRotator PTP paid to promote

Kredity na propagaci e-mailem = Email Credits/PTRE Credits

Jak název napovídá – tyto kredity lze použít na propagaci e-mailem. Není to žádný spam, e-mail se posílá jen členům klikačky, kteří souhlasili se zasíláním takových e-mailů (a jsou za jejich přijímání placeni).
Většinou se kredit neodečítá za odeslaný e-mail, ale jen za kliknutí členem na odkaz v e-mailu. Tím ušetříte mnoho kreditů a zaručí se tak, že kredity se spotřebují jen za opravdová přečtení e-mailu, ne jen za to, že e-mail dojde do schránky.
V dnešní době je to velmi oblíbená forma reklamy nejen díky dobrým cenám, ale i proto, že klikání na e-maily je také velmi oblíbené u klikačů (skoro jako PTC reklama). Někteří lidé navíc stále považují e-maily za něco osobního, co přišlo jen jim a je to určitě velmi důležité, a pořád nechápou, že se to rozesílá všem členům – tím se také e-mailu dostane veliké pozornosti, takoví lidé se o sdělení velmi zajímají, to se pak projeví ve velkém úspěchu e-mailové reklamní kampaně (= mnoho referralů, mnoho prodejů atd.).
Na klikačkách tato forma inzerce není moc častá, někdy se tato varianta nachází na Aurorách. Spíše je potřeba se zaměřít na klikačky-e-mailovky jako je např. osvědčená DonkeyMails nebo No-Minimum od stejného admina. Pro ně je rozesílání e-mailů hlavní činností už mnoho let.

Points

Na některých klikačkách můžete získávat Points, body.
Na klikačkách typu Aurora je lze využít ke směně na kredity na různé druhy reklamy, někdy lze za ně nakupovat kredity a členství v obchodu s body.
Na klikačkách běžících na Evolution skriptu (a i na většině ostatních) se body používají ke směně na peníze do Purchase balance (nákupního účtu), odkud už si můžete koupit cokoliv – kredity na reklamu, členství, referraly. Některé klikačky dokonce povolují přímou směnu bodů na členství.

Coins

Coins většinou bývají odměnou za úkoly splněné na stěnách nabídek apod. Většinou jsou směnitelné na peníze (do hlavního nebo nákupního účtu), někdy i/jen na kredity nebo body.


Také by vás mohlo zajímat

Je nebo bude klikačka scam? Jak poznat scam? V tomto článku si povíme, co je to scam, jak poznat scam klikačku, jak rozeznat scam klikačku od platící klikačky, jak poznat, jestli klikačka je nebo...
Druhy skriptů u klikaček a spolehlivost klikaček Spolehlivost klikaček lze do jisté míry odhadnout i podle použitého skriptu. Skript do velké míry určuje prostředí, funkce klikaček i obchodní strateg...

Komentáře

komentářů

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)